مقالات

راهنمای استفاده از ساعت و مواردی که شامل گارانتی نمی باشد

راهنمای استفاده از ساعت و مواردی که شامل گارانتی نمی باشد

 

 

 

 • ساعت های باطری دار دارای 1 الی 2 سال گارانتی باطری می باشند و دارای یک تا دو سال گارانتی موتور هستند. و ساعت های اتوماتیک و یا سولار ( نوری ) طبق کارت ضمانت برند اصلی و قانون اتحادیه شامل ضمانت میشود که باید موارد زیر رو رعایت بفرمایید
 • هر نوع بند ساعت مچی شامل گارانتی نمی شود . تنها ساعت هایی که با بند استیل طراحی شده اند در صورت ایراد شامل گارانتی میباشند
 • ایرادات ظاهری ساعت فقط از 3 تا 24 ساعت قابل گزارش است. پس از آن گزارش پذیرفته نمی شود. دوره گزارش توسط سازنده ساعت تعیین می شود.
 • رنگ قالب و بدنه ساعت ها که اصل هستند و هیچ گونه ابکاری ندارند شامل گارانتی می باشد و تمامی ساعت های ابکاری شده نیاز به نگه داری و مراقبت دارند که ادامه متن توضیحات کامل داده خواهد شد .
 • مقاومت ضد ابی برای ساعت های اصل و با کیفیت در حد دست شستن شامل گارانتی میباشد توجه فرمایید که در صورت اب رفته گی در اسرع وقت به فروشگاه مراجعه کنید تا صفحه ساعت و قاب به مشکل بر نخورد.در پشت درب ساعت ذکر شده است( ATM و BAR) مقاومت ساعت را مشخص  می کنند. هر یک واحد از این مقدار ها حدودی برابر با 10 متر آب است که مشخص کننده مقاومت ضد ابی در سطح اب است .تنها ساعت های ضد اب استخری هستند که درب پشت ساعت از 20 BAR به بالا باشد تنها در این صورت هست که ساعت ضد اب استخری شامل ضمانت میشود که توصیه میشود این سبک ساعت ها رو در عمق اب از پمپ ساعت برای روشن کردن چراغ ساعت و تنظیم ساعت استفاده ننمایید چون باعث میشود داخل قاب ساعت اب رفته و مقاومت ضد ابی ساعت کاهش یابد .

 

 • راهنمای استفاده از ساعت و مواردی که شامل گارانتی نمی باشد

 

     چه مواردی شامل گارانتی نمیشود

سهل انگاری در نگهداری ساعت مانند ضربه، افتادن و شکستن شامل خدمات گارانتی نمی باشد.
 • استفاده نادرست از میزان ضد آب ساعت: میزان ضد آب هر محصول داخل مشخصات آن نوشته شده. اگر استفاده شخص بیشتر از حد میزان ضد آب ساعت باشد و داخل موتور آن آب وارد شود و زنگ بزند، شامل گارانتی موتور نخواهد بود. برای مثال: در صورتی که یک ساعت میزان ضد آب آن، در حد شستشوی دست باشد “50متر (5ATM)” ولی از آن در استخر استفاده شود، حتما آب وارد ساعت می گردد. و این مورد با مشاهده قطرات آب داخل موتور و یا صفحه ساعت قابل استدلال میباشد و یا به دلیل وجود آب و یا رطوبت زیاد و عدم توجه به این موضوع قطعات داخل ساعت زنگ بزند این موضوع در موتور و یا در صفحه کاملا مشهود هست” و ساعت از گارانتی خارج خواهد شد.
 • مقدار مقاومت ساعت در قبال اب در پشت درب ساعت ذکر شده است. ATM و BAR مقاومت ساعت را مشخص  می کنند. هر یک واحد از این مقدار ها برابر با 10 متر آب است که مشخص کننده ضد ابی ساعت است .آب جوش و بخار آب شامل ضمانت مقاومت در برابر آب نمی شود. در این فضاها ساعت به دلیل از بین رفتن واشر در برابر آب جوش و بخار داغ داخل ساعت نفوذ کرده و به مرور زمان باعث اسیب دیدن ساعت و صفحه ساعت میشود

 

 • خوردگی یا خرابی قطعات موتور ساعت بر اساس ضربه : در صورتی که قطعات داخل موتور (دیجیتالی یا آنالوگ) بر اثر استفاده و اصطکاک قطعات با هم دچار خرابی شود، تعمیر یا تعویض قطعات با گارانتی توسط ایران تایمر انجام می شود. اما در صورتی که ساعت شما ضد ضربه نباشد و بر اثر ضربه، موتور ایراد پیدا کند (این موضوع توسط کارشناس بخش خدمات مشخص می شود) از شرایط خدمات خارج می شود.

 

 • رنگ گرفتن قاب و بند ساعت های رنگی :

 • تمامی ساعت های اسپرت رنگی که از جنس رابر و یا سیلیکون هستند و از رنگ های شاد (سفید-زرد-ابی…)  در ساختار ساعت استفاده کرده اند در صورتی که با لباس های نخی خیس و همچنین اجناسی مثل خودکار و یا ماژیک و…  با قاب و بند ساعت درتماس باشند رنگ گرفته و شامل گارانتی نخواهد شد .
 • ساعت های دارای بدنه فلزی با پوشش رنگی طلایی و مسی پس از مدتی استفاده به تدریج اکسید خواهند شد.گارانتی رنگ قاب ساعت برند ها به صورت متفاوت هست در صورتی که مواد شیمیایی و الکل خورده باشد شامل گارانتی نخواهد شد.
 • تمام بند های چرمی  و شیشه جزو موارد مصرفی میباشند و شامل گارانتی نمیباشند .

 

 • در صورت استفاده از گارانتی و یا خدمات پس از فروش محصول به ادرس فروشگاه مراجعه کنید و در صورت عدم دسترسی محصول رو درست بسته بندی کرده تا محصول در مسیر ارسال اسیب نبیند و به ادرس فروشگاه ارسال نمایید.
 • ادرس: تهران – جنت اباد جنوبی – نبش چهار راه لاله – مجتمع تجاری سمرقند طبقه همکف ب پلاک 27 گالری ساعت احسان

 • 02144495243  09380715504  کد پستی :1474719783

بازگشت به لیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *